פתרונות מחשוב לעסקים |

פתרונות מחשוב לעסקים

האם מי מכם יכול לתאר לעצמו עבודה של עסק ללא מחשב? עצם הימצאות מחשב בליבתו של כל עסק מחייבת נגישות וזמינות של ספקי פתרונות מחשוב לעסקים. כאשר אנחנו נדרשים לנושא זה אנחנו מדברים, הלכה למעשה, הן אל מוצרים והן על שירותים שונים.

כל עסק נדרש לתשתית מחשוב רחבה המאפשרת לו לנהל את מכלול הפעילויות שלו בזמן אמת, ולו רק בשל הצורך לתת מענה מהיר לספקים וללקוחות. כל פתרון למחשוב העסק אמור להיות מוטמע במערכות המחשב, מוכר ונוח לתפעול שלכל העובדים בו – החל בבעלים ובמנהל, וכלה באחרון העובדים ובזוטר שבהם, אשר לצורך עבודתם משתמשים במחשב.

על מנת לספק לעסק פתרונות מחשוב מתאימים לו, יש לבצע, בראש ובראשונה, אפיון צרכים והגדרתם. לאחר מכן יש לקבל ייעוץ מקצועי להקמת התשתית הנדרשת או להשלמתה של תשתית קיימת, לשדרוגה ולשכלולה. תנאי הכרחי ליכולת לתפעל את המערכת ולתת מענה לכל מי שקשורים עמה הוא נגישותו וזמינותו של נציג שירות המעניק לפי צורך ודרישה תמיכה טכנית. שהרי איש לא יכול לשאת את המחשבה על השבתת מחשביו של עסק, מה שגורם בהכרח לשיבוש העבודה וכתוצאה ממנה להפסד ולבזבוז זמן שהוא שווה ערך לכסף.

פתרונות אפקטיביים לעסק

פתרונות מחשוב כוללים: רכישת מערכת מחשבים, חומרה, תמיכה (בכל תוכנות ומוצרי ממיקרוסופט), ציוד תקשורת וציוד קצה, הנגשתן של עמדות עבודה לרבות – במידת הצורך- מסכים, מחשבים ניידים ועוד.

לאחר מכן יש צורך בבניית מערכת גיבוי, שהרי המידע הוא הנכס החשוב ביותר של העסק, לבד מעובדיו שלא יסולאו בפז (אף שייאמדו בכסף…) במתן פתרון להעברת דואר אלקטרוני שוטף, הגנה מיטבית על המחשב ואבטחת מידע באופן מוצפן.

ככל שהעסק גדול וענף יותר נדרשים בו פתרונות נוספים הכוללים תכנונן והקמתן של רשתות מחשוב, מרכזיות טלפוניה ולא אחת גם מרכזיות VOIP.

אבטחה ללא פרצות

על מנת לוודא כי כל המידע האצור במחשבי החברה יהיה בטוח ומאובטח יש לדאוג לאחסונו בשרתים חזקים. כמו כן חשוב שלעסק יהיה קשר עם מעבדה מקצועית שניתן לבצע בה תיקונים או לזמן את מי מעובדיה המקצועיים אל העסק בכל עת.

מאחר שהאינטרנט הוא זירת הפעילות העסקית המרכזית ובה, על ממשקיה השונים, מתקיימת גם עיקר הפעילות השיווקית, יש הכרח לאפשרות גלישה מהירה באתרי האינטרנט. חלק מהותי מפתרונות המחשוב אמור לתת מענה שוטף להיבט חשוב זה בפעילותו של העסק.