איך תכנת CRM יכולה לעזור בניהול עסק? |

איך תכנת CRM יכולה לעזור בניהול עסק?

ניהול עסק חדש או קיים הוא אינו דבר של מה בכך, ונדרשת אליו מחויבויות שונות ויכולות מוכחות, על מנת לדחוף את העסק קדימה. ניהול עסק בדרך כלל יכלול ניהול אדמיניסטרטיבי, מעקב אחר חשבונות, ניהול ספקים וכמובן, כל ההיבט שנקשר אל עולם השיווק ויחסי הציבור.

תחום השיווק נועד להביא כמה שיותר לקוחות אל בית העסק והתנאי להמשך קיומו של העסק או לביסוס יציבותו הכלכלית, היא שמירת הקשר עם אותן לקוחות. בנקודה זו נכנסת תוכנת CRM לפעולה, בכך שנועדה לנהל קשרי לקוחות בצורה היעילה והנכונה ביותר, מה שיכול לעזור לכל בית עסק באשר הוא. מה היא התוכנה ומה הם היתרונות שלה?

קווים לדמותה של תוכנת CRM

תוכנת CRM היא תוכנה שנועדה לנהל ולתעד את הקשרים של בית העסק עם הלקוחות שלו, בצורה המקיפה ביותר ובאופן המאפשר צמיחה קדימה. התוכנה למעשה מאפשרת מאגר מידע עצום של מידע על לקוחות, המגיע ממוקדים שונים בבית העסק, שעוסקים בנושאים שונים כמו מחלקה פיננסית, מחלקת שיווק, מחלקת שירות לקוחות ועוד. באופן זה, המערכת למעשה מספקת את כל המידע הקיים על הלקוח, שנעשה במסגרת פעילות בית העסק ובכך גם מאפשרת להכיר את הלקוח טוב יותר וגם לתכנן את מה שיקרה עימו בהמשך.

כמו כן, המערכת מספקת נתונים כוללים על לקוחות בית העסק בלחיצת כפתור ומאפשרת לדעת בקלות כמה לקוחות קיימים, כמה לקוחות חייבים בתשלומים, כמה לקוחות הצטרפו כתגובה לקמפיין שיווקי מסוים ואפילו אילו נציגי שירות מעניקים את השירות הטוב ביותר. למעשה, תוכנת CRM היא תוכנה לניהול עסק הנשענת על מחקר של קשרי לקוחות ועל מיפוי מידע נכון שיעזור לצמיחה של בית העסק.

מה בית העסק יכול להרוויח מתוכנת CRM?

הדבר הראשון והעיקרי שבית עסק יכול להרוויח מתוכנת CRM, הוא ניהול יעיל ואפקטיבי של החברה שלו. עצם העבודה שהמערכת מאפשרת יחסי גומלין בין המחלקות השונות, מעניקה לבית העסק את האפשרות לקבל תמונה כולל של המצב הנוכחי ולאפשר שיתופי פעולה, היכולים לעודד צמיחה.

כאשר הניהול הוא אפקטיבי, הטעויות הנובעות מחוסר תקשורת מצטמצמות וכך הלקוח מקבל רושם של חברה איכותית הדואגת ללקוחותיה. כמו כן, התוכנה מאפשרת מעקב אחר הלקוחות ויכולה להעריך בצורה זו גם את הרצונות שלהם וגם את הפעולות המשפיעות עליהם. באופן זה ניתן לבחון אילו קמפיינים היו יעילים או אילו מבצעים היו רווחיים ולהשתמש בנתונים אלו כדי לבנות אסטרטגיה עסקית.

המאמר נכתב על-ידי חברת ERG.