קופה רושמת למינימרקט |

קופה רושמת למינימרקט

קופה רושמת במינימרקט – היתרון של עבודה בזמן אמת

תחום הקופות הרושמות התקדם באופן נרחב בשנים האחרונות ואחד המקומות הבולטים שאנו רואים זאת הוא בענף המזון ובמיוחד בענף המינימרקטים. מטבע הדברים מינימרקט אינו עוד חנות ויש לו מאפיינים ייחודים הנובעים מעצם העובדה שהוא מוכר מזון. מכיוון שמזון מתקלקל מהר, לפחות אל מול מוצרים אחרים, הרי שניהול המלאי במינימרקט סבוך ויש לעשות אותו בקשב רב. כאן בדיוק נכנסת לתמונה ההתקדמות הגדולה שעבר ענף הקופות הרושמות, מכיוון שקופה רושמת עובדת כיום בזמן אמת הרי שאנו יכולים גם לנהל את המלאי שלנו בזמן אמת. כך לדוגמא ניתן כל ערב להוציא דו"ח המפרט את המוצרים שנמכרו וכך לדעת אילו מוצרים חדשים צריך להזמין, כמובן שהדבר גם מספר לנו מידע אילו מוצרים חזקים יותר בחנות ואילו מוצרים חלשים יותר. עידן הקופות הממחשבות מאפשר לנו לנהל את המינימרקט שלנו באופן כמעט מדעי וכך גם לחסוך כסף רב.

אילו מאפיינים נוספים צריכה להיות לקופה רושמת במינימרקט?

אכן ניהול המלאי חשוב בכל מינימרקט אך לצדו על הקופה הרושמת להחזיק בעוד מספר מאפיינים אשר יקלו על בעל המינימרקט לנהל את חנותו. אחד המאפיינים המרכזיים שעל קופה רושמת במינימרקט להחזיק הוא היכולת לפקח על פעילות העובדים ולוודא כי הם אינם מרמים את בעל החנות. מכיוון שבמינימרקט ישנם מוצרים מתכלים רבים הרי שחייבים לפקח כי העובדים אינם מעלימים חלק מהם, בין אם מדובר בירקות ופירות ובין אם מדובר במוצרי חלב למינים או כל סוג אוכל אחר. זהו הפן האחר של ניהול המלאי שאותו הקופה הרושמת עוזרת לנו לבצע במינימרקט וכך למעשה היא חוסכת לנו גם משאבים המופנים לניהול וגם כסף רב.

אל תזניחו את האפשרויות הנלוות לקופה

לקופה רושמת במינימרקט ישנן מספר אפשרויות שלא כל קופה רושמת מחזיקה בהם ומכאן ישנה חשיבות מיוחדת להקפיד על כך כי היא תחזיק בהם. כך לדוגמא לרוב במינימרקט נרצה שיהיה משקל אשר ימדוד את הירקות, הפירות ושאר המוצרים הזקוקים לשקילה, לכן נרצה גם שהקופה תהיה מחוברת למשקל. בנוסף, נרצה כי הקופה תהיה מסוגלת לבצע מכירה בהקפה (רישום) ולעקוב אחר מכירה זו לאורך זמן. כמו כן קופה רושמת במינימרקט צריכה להיות מסוגלת לקרוא ברקוד ולנתח את המידע המתקבל באופן אוטומטי. לבסוף עלינו לזכור כי הפירות והירקות בארץ הם למעשה המוצר הכמעט יחידי שלא מוטל עליו מע"מ, לכן קופה רושמת במינימרקט חייבת לבצע אבחנה בין הירקות והפירות ושאר המוצרים ולבצע באופן אוטומטי את חישוב המע"מ לגביהם.

לפרטים נוספים ולנציג שירות

אוטוסופט בשבילכם ולמענכם !

רחוב שארית ישראל 35 בית שער הסיטי, תל אביב 68165

טל: 072-2772222 | פקס: 072-2766105