קופה רושמת מותאמת אישית |

קופה רושמת מותאמת אישית

קופה רושמת הכלי שלך להצלחה בעולם העסקים

עסק זקוק למרכיבים רבים להצלחה ועליו לנצל כל יתרון תחרותי העומד לרשותו, אחד מהכלים אותם יש לדעת לנצל הוא הקופה הרושמת של העסק. בצורתה הבסיסית הקופה הרושמת מאפשרת לנו לעקוב אחר תזרים המזומנים של העסק, אחר ההוצאות וההכנסות שלו ואחר מכירותיו של העסק. כמובן שאין לזלזל בכך ומדובר בכלים משמעותיים בפני עצמם, אך הקופות הממוחשבות כיום מספקות עוד כלים רבים שחייבים להכיר ולנצל בשביל לנהל כהלכה את בית העסק. בין יתר הכלים ניתן להזכיר את נושא ניהול המלאי וחידושו, מעקב אחר נוכחות העובדים וחשוב יותר מכל לבצע ניתוח של מכירות החנות. ניתוח לעומק של המכירות מאפשר לנו להצביע על מגמות, עתידיות ועכשוויות, חשובות אצל קהל לקוחותינו ומאפשר לעסק להתמודד טוב יותר בעולם התחרותי.

חשיבות ההתאמה האישית של הקופה לעסק בו היא נמצאת

אחד הדברים החשובים שעליהם יש להקפיד כאשר מזמינים קופה ממוחשבת הוא הנושא של התאמת הקופה אל מאפייניו הספציפיים של העסק. אם עסק ייקח כל קופה אשר נמצאת בשוק ולא יתאים אותה למאפייניו, הרי שהקופה תהיה משולה לקופסת ברזל ריקה מתוכן וספק אם יהיה אפשר לעשות בה שימוש. מה שבטוח הוא שלא יהיה ניתן לנצל את מלוא יכולות הקופה והדבר יהווה לנו כרועץ בניסיונותינו להפעילה. כך לדוגמא אם אנו פועלים במסעדה הרי שיהיה לנו חשוב מאוד לעקוב אחר הזמנות הסועדים ולוודא שהם מגיעות בזמן. לעומת זאת קופה במינימרקט תצטרך לעקוב יום יום אחר המלאי הקיים בחנות ולהצביע על חוסרים בו ואף על מוצרים שעומדים להתקלקל. כמובן שיש מאפיינים אוניברסליים לכל קופה רושמת אך בסופו של דבר ההתאמה האישית של הקופה היא החשובה והמשמעותית לעסק ולהצלחתו.

כיצד נבחר את הקופה המתאימה לנו?

בכדי לדעת מה הקופה המתאימה לעסק שלנו אנו חייבים ראשית כל למפות את צרכי ומטרות העסק שלנו ולדעת אותם במדויק. כמובן שכל תכנית עסקית בסיסית תיתן מענה לצורך זה ואנו יכולים להסתמך עליה כאשר אנו רוכשים את הקופה, כמובן שגם בעל העסק שולט ללא בעיות במטרות אלו. כך לדוגמא אנו צריכים לבחון האם ישנם ענייני מיסוי אשר ייחודים לעסקנו, כגון מכירות פירות וירקות, האם העסק שלנו מתעסק עם מטבעות זרים ודברים נוספים בסגנון זה. רק לאחר שנבצע את כל אלו נוכל לדעת אילו אופציות חשוב שיהיו בקופתנו וכיצד נתאימה באופן אישי לעסק שלנו. לצד זאת אנחנו צריכים להתחיל ולבחון את הקופות הרושמות עצמן, לפנות אל החברות ולראות מה הקופה שתתאים לנו.

לפרטים נוספים ולנציג שירות

אוטוסופט בשבילכם ולמענכם !

רחוב שארית ישראל 35 בית שער הסיטי, תל אביב 68165

טל: 072-2772222 | פקס: 072-2766105